• rozwiń

Wolontariusze z terminalami, bitcoiny i wirtualne serduszka. WOŚP idzie z duchem czasu

Wolontariusze z terminalami. 25. Finał WOŚP Odtwórz: Wolontariusze z terminalami. 25. Finał WOŚP
Foto: Fakty TVN | Video: tvn24 Foto: 25. Finał WOŚP w niedzielę. Pieniądze można wpłacać również w sposób wirtualny | Video: Wolontariusze z terminalami. 25. Finał WOŚP

Bitcoiny, wirtualne serduszka i zbliżeniowe wpłaty kartą. Gość TVN24 Anna Orzech z Fundacji WOŚP przypominała, że zbiórkę pieniędzy na szczytny cel możemy wesprzeć nie tylko wrzucając pieniądze do puszki. 25. Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę.

Jak mówiła Orzech, pieniądze można przekazać fundacji na wiele sposobów, również za pomocą karty płatniczej.

- W 70 miastach w całej Polsce będą wolontariusze, którzy będą mieli specjalnie oznakowane nasze fundacyjne terminale - wyjaśniała.

Nawet jeśli ktoś nie będzie miał przy sobie gotówki, będzie mógł wziąć udział w akcji. Wpłatę można będzie zrobić zbliżeniowo.

Po czym poznać wolontariusza?

Jednak nim wpłacimy pieniądze, upewnijmy się, czy wszystko się zgadza.

- Każdy wolontariusz, który będzie zbierał pieniądze z terminalem musi mieć specjalną białą koszulkę z napisem "zbliż się do orkiestry". Oprócz tego terminal jest z hologramem, wydruk z tego terminala jest oznaczony naszym serduszkiem, więc wszystkie te elementy muszą być zachowane, żeby mieć pewność, że to jest właśnie nasz orkiestrowy, fundacyjny terminal - tłumaczyła Orzech.

Dla pewności można też sprawdzić na stronie WOŚP, w co powinien być wyposażony wolontariusz.

Orkiestra idzie z duchem czasu

- Jedna trzecia zebranych przez nas środków to są różne akcje internetowe, czyli nie tylko aukcje w serwisie http://aukcje.wosp.org.pl, ale także zbiórki internetowe, czy to nasze wirtualne serce, czy wirtualne światełko do nieba czy wpłaty za pomocą naszej strony internetowej - opowiadała Orzech.

W tym roku po raz kolejny Orkiestra przyjmuje też datki w formie bitcoinów.

Orzech podkreślała, że z roku na rok pieniądze wpłacane przez internet i przy pomocy nowych technologii stanowią coraz większy procent wszystkich zbieranych środków.

Tradycyjna puszka

Jednak nadal większość pieniędzy Orkiestra otrzymuje w sposób tradycyjny, poprzez uliczne zbiórki wolontariuszy z puszkami. To mniej więcej dwie trzecie wszystkich zbieranych przez Orkiestrę środków.

Aukcje Orkiestry będą trwały do połowy lutego, a do końca stycznia można zgłaszać przedmioty do licytowania.

Finał WOŚP będzie relacjonowany w kanałach Grupy TVN. Najwięcej informacji będzie można zobaczyć na TVN, TTV, TVN24 oraz platformie Player.pl. (http://www.tvn24.pl).
Zobacz: Podczas 25. Finału słońce nad WOŚP nie zajdzie. Jurek Owsiak zagrzewa do zbiórki (Film z 10.01.2017)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane