• rozwiń

Widmo wielomilionowego podatku wisi nad LPP

Widmo wielomilionowego podatku wisi nad LPP
Foto: lppsa.com Foto: Widmo dodatkowego podatku dla spółki LPP

Spółce LPP grozi dodatkowy podatek w wysokości blisko 24 mln zł. To owoc kontroli, jakie w firmie przeprowadził Urząd Kontroli Skarbowej dodatkowego podatku w kwocie około 24 mln zł.

Zarząd LPP SA poinformował, iż w dniu 20 stycznia 2017 r. doręczono mu protokół sporządzony w ramach postępowania kontrolnego prowadzonego przez Urząd Kontroli Skarbowej w Gdańsku.

Dotyczył on rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania  podatku dochodowego od osób prawnych za 2012 rok. Protokół zawierał także zawiadomienie o wyznaczeniu terminu do wypowiedzenia się w sprawie zebranego materiału.

Widmo 24 mln złotych

Urząd stwierdził, że spółka LPP niewłaściwie ustalała koszty uzyskania przychodu za 2012 rok. Chodzi dokładnie o wydatki na sublicencje na korzystanie ze znaków towarowych wniesionych aportem do spółki cypryjskiej (Gothals Ltd).

"W przypadku przyjęcia przez organ kontroli skarbowej wskazanego w Protokole materiału dowodowego jako podstawy decyzji Emitent (LPP-red.) szacuje, iż wysokość dodatkowego obowiązku podatkowego (wraz z odsetkami) jaki mógłby zostać nałożony na Emitenta wyniesie łącznie ok. 24 mln zł" - czytamy w komunikacie wydanym przez spółkę.

Opłaty "uzasadnione gospodarczo"

LPP zaznacza, że "w jego ocenie opłaty licencyjne uiszczane na rzecz Gothals Ltd były i są uzasadnione gospodarczo i takie stanowisko będzie podtrzymywać w dalszych etapach postępowania".

Spółka LPP podkreśla w komunikacie, że "nie posiada wiedzy aby na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego prowadzone było wobec niego postępowanie podatkowe bądź postępowanie kontrolne dotyczące innych okresów rozrachunkowych niż okres wskazany powyżej".

Zobacz: LPP pokazuje wyniki (Film z 19.02.2015)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane