• rozwiń

Polski banknot uznano za najlepszy na świecie

Wielka Brytania wprowadza plastikowe banknoty Odtwórz: Wielka Brytania wprowadza plastikowe banknoty
Wielka Brytania wprowadza plastikowe banknoty "Źródło: TVN24 BiS"

Banknot o nominale 20 złotych "1050-lecie Chrztu Polski", wyemitowany przez Narodowy Bank Polski, został uznany za najlepszy banknot kolekcjonerski na świecie - podała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która wydrukowała ten nominał.

Wyróżnienie przyznano podczas tegorocznej Currency Conference, która odbyła się w dniach 14-17 maja w Kuala Lumpur. Ex aequo z polskim banknotem otrzymał je Bank Centralny Chin za banknot 100-yuanowy. Nagroda, przyznawana przez International Association of Currency Affairs (IACA), jest jedną z najbardziej cenionych w branży producentów banknotów.

Kolejne wyróżnienie

Nagroda przyznana Narodowemu Bankowi Polskiemu jest kolejnym wyróżnieniem dla banknotów emitowanych przez NBP i wyprodukowanych przez PWPW. Przed dwoma laty nagrodzony został banknot na podłożu polimerowym - "Setna rocznica utworzenia Legionów Polskich".

W tym roku do nagrody IACA za najlepszy banknot promocyjny nominowany został także banknot promocyjny "Szachy", prezentujący najnowsze technologie używane w PWPW.

Currency Conference to organizowane od 1992 r. coroczne wydarzenie skupiające przedstawicieli banków centralnych, instytucji finansowych i innych podmiotów zaangażowanych w politykę monetarną i przemysł związany z papierami wartościowymi na całym świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
paskuś
Niemniej jednak jestem za przejściem na euro.
  • 2
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane