Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Zwierzęta uczą się unikać ludzi Odtwórz: Zwierzęta uczą się unikać ludzi
Źródło: TVN24 BiS

Zwierzęta uczą się unikać ludzi

20.06 | W naukowych magazynach "Science" i "Nature" opublikowano właśnie artykuły opisujące zmiany zachowań wielu ssaków. Badacze po licznych analizach zaobserwowali, że zwierzęta które dotąd uchodziły za aktywne za dnia, coraz częściej przestawiają się na nocny tryb życia. Przeanalizowano zachowania ponad 60 gatunków na 6 kontynentach. Okazało się, że średnio nocna aktywność ssaków wzrosła o 20 procent. Przez to mają większe szanse uniknąć ludzi, którzy są dla nich największym zagrożeniem. Najbardziej wymownym przykładem są kojoty w Kalifornii, które obecnie 70 proc. swojej aktywności przejawiają właśnie nocami. Jednak choć przez to mają większe szanse uniknąć ludzi, to trudniej im z sukcesem coś upolować, a to inny czynnik zagrażający populacji. materiał programu "24 Godziny".

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.