Likwidacja OFE

Zwierzęta uczą się unikać ludzi Odtwórz: Zwierzęta uczą się unikać ludzi
Źródło: TVN24 BiS

Zwierzęta uczą się unikać ludzi

20.06 | W naukowych magazynach "Science" i "Nature" opublikowano właśnie artykuły opisujące zmiany zachowań wielu ssaków. Badacze po licznych analizach zaobserwowali, że zwierzęta które dotąd uchodziły za aktywne za dnia, coraz częściej przestawiają się na nocny tryb życia. Przeanalizowano zachowania ponad 60 gatunków na 6 kontynentach. Okazało się, że średnio nocna aktywność ssaków wzrosła o 20 procent. Przez to mają większe szanse uniknąć ludzi, którzy są dla nich największym zagrożeniem. Najbardziej wymownym przykładem są kojoty w Kalifornii, które obecnie 70 proc. swojej aktywności przejawiają właśnie nocami. Jednak choć przez to mają większe szanse uniknąć ludzi, to trudniej im z sukcesem coś upolować, a to inny czynnik zagrażający populacji. materiał programu "24 Godziny".

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.