Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Zuber: bank może przedstawić umowę nowego kredytu Odtwórz: Zuber: bank może przedstawić umowę nowego kredytu
Źródło: TVN24 BiS

Zuber: bank może przedstawić umowę nowego kredytu

3.10 | - Wyobrażam sobie, i mam nadzieję najczęściej będziemy mieli do czynienia z taką sytuacją, że bank powie: zostań z nami kliencie, unieważniamy tamten kredyt, nie musisz nam spłacać tamtych 500 tysięcy, tylko dajemy ci nowy kredyt, tym razem w złotych. Nie wyobrażam sobie jednak, by był to kredyt oparty na LIBOR-ze, tylko normalnie na WIBOR-ze. Ale to też jest fair, bo w zdecydowanej większości tych przypadków te kredyty były brane po zupełnie innym kursie i z tego punktu widzenia jesteśmy (frankowicze - red.) bardzo mocno do przodu - wyjaśnił na antenie TVN24 BiS ekonomista Marek Zuber.

Z rynków

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Suczka Taylor pomaga w Australii odnaleźć koale

Uniwersytet w Sydney szacuje, że w pożarach buszu w Nowej Południowej Walii w obecnym sezonie suchym zginęło ponad 800 milionów zwierząt, a w pożarach buszu w całej Australii - nawet ponad miliard zwierząt. W Australii nie tylko ludzie pomagają zwierzętom w tym trudnym okresie. Robią to także inne zwierzęta. Na przykład 4-letnia suczka Taylor, springer spaniel angielski, wyszkolona do poszukiwania zwierząt, pomaga odnaleźć cierpiące w australijskich pożarach koale. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.