Likwidacja OFE

Żołnierze z zakazem geolokalizacji. "Nie możemy dawać przeciwnikom niesprawiedliwej przewagi" Odtwórz: Żołnierze z zakazem geolokalizacji. "Nie możemy dawać przeciwnikom niesprawiedliwej przewagi"
Źródło: TVN24 BiS

Żołnierze z zakazem geolokalizacji. "Nie możemy dawać przeciwnikom niesprawiedliwej przewagi"

07.08 | Koniec z włączoną geolokalizacją na obszarach operacyjnych. Departament Stanu zakazał pracownikom Departamentu Obrony używania na urządzeniach, które otrzymali służbowo lub prywatnie, funkcji umożliwiających podanie dokładnych lokalizacji. Obostrzenie obejmuje między innymi urządzenia do sportu, smartfony, czy aplikacje randkowe. - Nie możemy dawać przeciwnikom niesprawiedliwej przewagi. Nie możemy pokazywać dokładnego położenia naszych żołnierzy - powiedział Rob Manning, rzecznik Pentagonu. O szczegółach mówił Michał Sznajder.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.