Likwidacja OFE

Złożyliśmy wniosek o 500 plus. Co dalej? Odtwórz: Złożyliśmy wniosek o 500 plus. Co dalej?

Złożyliśmy wniosek o 500 plus. Co dalej?

4.04 | Wraz ze złożeniem wniosku o świadczenie 500 plus, jesteśmy o krok bliżej od uzyskania obiecanej kwoty. Jakie są jednak kolejne etapy „życia” tego dokumentu? Paweł Blajer przedstawia dwa scenariusze. Pozytywny zakłada: sprawdzenie dochodów na pierwsze dziecko, wydanie przychylnej decyzji i finalnie wypłatę środków. Przy negatywnym biegu zdarzeń urząd może zaś np. poprosić o dodatkowe zaświadczenia na pierwsze dziecko. Można się także spodziewać odmowy, gdy okaże się, że wnioskodawca nie jest uprawniony do wychowania dziecka. Ponadto, placówka ma obowiązek zareagować, gdy dotrą do niej sygnały o tym, że otrzymana kwota nie jest wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.