Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Zbliższa się szczyt NATO w Polsce. Sojusz wzmocni wschodnią flankę? Odtwórz: Zbliższa się szczyt NATO w Polsce. Sojusz wzmocni wschodnią flankę?
Źródło: tvn24bis.pl

Zbliższa się szczyt NATO w Polsce. Sojusz wzmocni wschodnią flankę?

26.04 | Skrajnie różne oceny dotychczasowej dyplomacji polskiego rządu. Opozycja nie ma wątpliwości, że wypowiedzi ministrów Beaty Szydło wypchnęły Polskę z głównego nurtu politycznego na arenie międzynarodowej, co niewątpliwie osłabi naszą siłę negocjacyjną podczas szczytu NATO w Warszawie.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.