Likwidacja OFE

Zbigniew Girzyński o wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii Odtwórz: Zbigniew Girzyński o wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii
Źródło: TVN24 BiS

Zbigniew Girzyński o wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii

08.06 | - To nie jest pierwszy przypadek w historii Wielkiej Brytanii, że ryzykujący polityk spotyka się z negatywną opinią wyborców - mówi Zbigniew Girzyński, historyk i były poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem gościa "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS, "Theresa May zaryzykowała i może się tak stać, że przegra wybory". W czwartek na Wyspach Brytyjskich odbywają się przedterminowe wybory parlamentarne

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.