Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

"Zaprojektowaliśmy robota, który będzie silniejszy od człowieka" Odtwórz: "Zaprojektowaliśmy robota, który będzie silniejszy od człowieka"
Źródło: You Tube / Melanie Gonic / MIT

"Zaprojektowaliśmy robota, który będzie silniejszy od człowieka"

10.08 | Nowoczesne roboty powstają, by w jak największym stopniu pomagać człowiekowi zwłaszcza w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach. Nie inaczej jest w przypadku Hermesa, humanoidalnego systemu, który według naukowców może być wdrożony w przypadku wystąpienia na przykład trzęsienia ziemi. - Chcemy żeby był w stanie zastąpić człowieka i mógł wykonywać prace w taki sposób jak robi to człowiek - powiedział Joao Ramos z Instytutu Technologicznego w Massachusetts. "Dążymy do tego, by robot mógł odwzorowywać ruchy człowieka. Chcemy wykorzystać to co robią ludzie, to czego mogą się nauczyć i to do czego mogą się zaadaptować żeby móc stawić się nowym wyzwaniom, których możemy nie przewidzieć". Jak podkreślają autorzy, zaprojektowali robota, który będzie silniejszy od człowieka

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: TVN

"Starsza pani musi fiknąć" - zwiastun

Nowy program "Starsza pani musi fiknąć" to zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Razem spełniają niezrealizowane dotąd, niekiedy ekstremalne marzenia o wspólnych podróżach i unikalnych chwilach spędzonych razem. Czas poznać swoich bliskich na nowo! Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Tomasz Szczepanik, Joanna Jędrzejczyk wraz z mamami, Anna Dereszowska i Paweł Fajdek z ojcami oraz Magda Gessler z synem – to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę.

Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Źródło: TVN24 BiS

Tony Housh o inwestycjach polskich firm w USA

15.05 | - To bardzo dobry czas dla polskich firm, by myśleć o ekspansji na amerykański rynek - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.