Wideo dnia TVN24 BiŚ

Wystarczy jeden przycisk. Tak parkuje się rowery w Japonii Odtwórz: Wystarczy jeden przycisk. Tak parkuje się rowery w Japonii
Źródło: TVN24 BiS

Wystarczy jeden przycisk. Tak parkuje się rowery w Japonii

27.08 | Jeśli ktoś marzy o podróży do Tokio i chce poruszać się po tym mieście rowerem to warto, aby skorzystał z nowoczesnego podziemnego parkingu, który mieści nawet tysiąc jednośladów. Parking znajduje się 11 metrów pod ziemią i zajmuje zaledwie 8 metrów kwadratowych. Parkowanie jest niezwykle proste, wystarczy wstawić rower, nacisnąć przycisk, a maszyna zrobi resztę. Cała operacja zajmuje tylko 20 sekund, a rozwiązanie spodobało się tak bardzo, że podobne parkingi chce wprowadzić u siebie kolejnych 18 japońskich miast. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Z rynków

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.

Rodzina 500 plus

Źródło: tvn24

Borys-Szopa: wypłaty 500 plus będą w miarę możliwości jak najszybciej

1.07 | - Pieniądze od pierwszego lipca będą na koncie samorządów. Chcemy obalić mit, że chcemy dokonać wypłat w październiku. Rządowi premiera Mateusza Morawieckiego bardzo zależy na tym, by wypłaty były w miarę możliwości jak najszybciej - powiedziała na antenie TVN24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.