Forum Ekonomiczne w Davos 2019

"Pustynna wyspa z dużą liczbą pięknych plaż". Egzotyczny kierunek na wakacje Odtwórz: "Pustynna wyspa z dużą liczbą pięknych plaż". Egzotyczny kierunek na wakacje
Źródło: TVN24 BiS

"Pustynna wyspa z dużą liczbą pięknych plaż". Egzotyczny kierunek na wakacje

24.02 | - Sal jest to sucha, pustynna wyspa z dużą liczbą pięknych plaż - opowiadał Paweł Fabrykiewicz, autor bloga Obiezysmak.pl. Jak mówił, nasza zima to najlepszy okres żeby tam polecieć. Gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS zwracał jednak uwagę, że wystarczy godzina drogi promem, by zobaczyć "inny świat". - Po pustynnej pustynnej Sal nagle okazuje się, że potrafi być bardzo zielono. Wyspa Santo Antao jest górzysta, tropikalna, uprawia się tam większość owoców i warzyw, które są eksportowane na pozostałe wyspy - mówił Paweł Fabrykiewicz.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.