Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Wyspa bez ograniczeń prędkości na drogach. "Można się przemieszczać bezproblemowo" Odtwórz: Wyspa bez ograniczeń prędkości na drogach. "Można się przemieszczać bezproblemowo"
Źródło: TVN24 BiS

Wyspa bez ograniczeń prędkości na drogach. "Można się przemieszczać bezproblemowo"

13.10 | Klify, plaże, zamki i popularny wyścig motocyklowy. Oto Wyspa Man na granicy między Wielką Brytanią a Irlandią. Wyspa z własną kulturą, parlamentem, a także walutą. Zamieszkują ją potomkowie Wikingów, czyli Manxowie. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał Piotr Brewczyński, autor bloga Jedź, baw się. - Dużym plusem jest to, że tam nie ma ograniczeń prędkości na drogach (poza miasteczkami - red.), dzięki temu można się przemieszczać szybko i bezproblemowo - wskazał. Zdaniem Brewczyńskiego jednym z najważniejszych miejsc na wyspie jest wielkie koło w Laxey, które zasilało tamtejszą kopalnię.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.