Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Wysokie stawki za holowanie Odtwórz: Wysokie stawki za holowanie
Źródło: TVN Turbo

Wysokie stawki za holowanie

26.01 | Stawki za holowanie źle zaparkowanych aut nijak mają się do rzeczywistości. Naczelny Sąd Administracyjny wydał właśnie wyrok, który oznacza ulgę dla portfeli kierowców. Chodzi o to, że wiele miast zamiast różnicować stawki w zależności od odległości, zawsze stosuje maksymalne kwoty, czyli prawie 500 złotych. Co wyrok NSA oznacza w praktyce? Kierowcy mogą dochodzić uiszczonych za holowanie opłat. Choć podstawą do nałożenia opłaty jest ustawa o drogach publicznych, to jej wysokość ustala Rada Miasta w uchwale. Ta tymczasem straciła moc prawną. A to oznacza, że nie było podstaw prawnych do pobierania opłat.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.