Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Wyprawa na Wyspę Wielkanocną. "Jest tam 900 posągów. Robią niesamowite wrażenie" Odtwórz: Wyprawa na Wyspę Wielkanocną. "Jest tam 900 posągów. Robią niesamowite wrażenie"
Źródło: tvn24bis

Wyprawa na Wyspę Wielkanocną. "Jest tam 900 posągów. Robią niesamowite wrażenie"

26.05 | Jest takie miejsce na naszym globie, gdzie leci się ponad 20 godzin a odległość w linii prostej wynosi ponad 15 tysięcy kilometrów. Mowa o Wyspie Wielkanocnej, którą dobrze znają Marta Cwalina-Śliwińska oraz Łukasz Śliwiński, autorzy bloga "Świat z bliska". - Na Wyspie Wielkanocnej jest tak naprawdę niewiele. Tam się jedzie, żeby zobaczyć te posągi, których jest tam około 900. Robi to niesamowite wrażenie, bo wyspa jest malutka - mówił w TVN24 BiS Łukasz Śliwiński.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.