3...2...1...

Wyprawa na Wyspę Wielkanocną. "Jest tam 900 posągów. Robią niesamowite wrażenie" Odtwórz: Wyprawa na Wyspę Wielkanocną. "Jest tam 900 posągów. Robią niesamowite wrażenie"
Źródło: tvn24bis

Wyprawa na Wyspę Wielkanocną. "Jest tam 900 posągów. Robią niesamowite wrażenie"

26.05 | Jest takie miejsce na naszym globie, gdzie leci się ponad 20 godzin a odległość w linii prostej wynosi ponad 15 tysięcy kilometrów. Mowa o Wyspie Wielkanocnej, którą dobrze znają Marta Cwalina-Śliwińska oraz Łukasz Śliwiński, autorzy bloga "Świat z bliska". - Na Wyspie Wielkanocnej jest tak naprawdę niewiele. Tam się jedzie, żeby zobaczyć te posągi, których jest tam około 900. Robi to niesamowite wrażenie, bo wyspa jest malutka - mówił w TVN24 BiS Łukasz Śliwiński.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24

Rekordowa sztuka

Za ponad cztery i pół miliona złotych sprzedano pracę Wojciecha Fangora. - To jest absolutny rekord, sztuka współczesna po raz pierwszy przebiła sztukę klasyczną - twierdzą eksperci. Kolejna aukcja z pracami Fangora już niebawem i szacuje się, że rekord może zostać pobity.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Wiceminister energii o kosztach rekompensat za drogi prąd

10.12 | Skobel dodał, że w przypadku gospodarstw domowych, rekompensaty będą naliczane "automatycznie". - Rekompensaty mają zacząć być wypłacane w kwietniu 2019 roku - wskazał wiceminister energii Tadeusz Skobel. Z kolei w przypadku firm, będą one musiały wystąpić z odpowiednim wnioskiem. Koszt rekompensat ma sięgnąć 4-5 mld zł.