Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Wynagrodzenia Polaków na tle Europy Odtwórz: Wynagrodzenia Polaków na tle Europy
Źródło: TVN24 BiS

Wynagrodzenia Polaków na tle Europy

20.10 | Ponad 14 tys. dolarów, czyli 52 tys. zł - tyle w minionym roku wyniosło średnie rocznie wynagrodzenie Polaków. Dekadę temu było to poniżej 9 tys. dolarów. Na tle regionu nie wypadamy najlepiej. Zdecydowanie wyższe zarobki są w Estonii (ponad 17 tys. dolarów), Słowacji (ponad 16 tys. dolarów), czy Czechach (15 tys. dolarów).

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.