Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

"Wścibskie Parkometry" inwigilują kierowców? Sąd: podstawowa funkcja niezgodna z prawem Odtwórz: "Wścibskie Parkometry" inwigilują kierowców? Sąd: podstawowa funkcja niezgodna z prawem
Źródło: TVN Turbo

"Wścibskie Parkometry" inwigilują kierowców? Sąd: podstawowa funkcja niezgodna z prawem

10.07 | Wścibskim parkometrom mówimy „Nie” - to wspólna akcja Fundacji Panoptykon i jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Instytucje zachęcają do składania skarg na działanie parkometrów z elektroniczną klawiaturą, które umożliwiają gromadzenie danych osobowych kierowców. Przypominają też, że według Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wpisywanie numeru rejestracyjnego do parkometru jest niezgodne z prawem. - Narusza ustawę o ochronie danych osobowych i Konstytucję - mówi Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.