Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Wpływ Trybunału Konstytucyjnego na gospodarkę Odtwórz: Wpływ Trybunału Konstytucyjnego na gospodarkę
Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Wpływ Trybunału Konstytucyjnego na gospodarkę

16.12 | Trybunał Konstytucyjny pełni bardzo ważną rolę w gospodarce, bo jest ostatnim ustawodawcą. W ostatnich miesiącach podjął dwie bardzo ważne decyzje: w sprawie OFE i kwoty wolnej od podatku. Decyzje trybunału generują ogromne skutki zarówno dla budżetu jak i poszczególnych aktorów życia gospodarczego - mówił w programie "Otwarcie Dnia" Marcin Kędzierski z Klubu Jagiellońskiego. Zdaniem Marka Tatały z Forum Obywatelskiego Rozwoju wzrost niepewności, związany z ostatnimi zmianami w prawie dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego, uderza w przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.

Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Źródło: TVN24 BiS

Tony Housh o inwestycjach polskich firm w USA

15.05 | - To bardzo dobry czas dla polskich firm, by myśleć o ekspansji na amerykański rynek - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.