3...2...1...

Wolność słowa jest święta. Pedofile nadal na Facebooku Odtwórz: Wolność słowa jest święta. Pedofile nadal na Facebooku
Źródło: TVN24 BiS

Wolność słowa jest święta. Pedofile nadal na Facebooku

19.06 | Osoby z wyrokami za przestępstwa seksualne w Stanach Zjednoczonych nie mogą mieć zablokowanego dostępu do mediów społecznościowych. Taką decyzję podjął Sąd Najwyższy USA, uchylając tym samym prawo stanowe Karoliny Północnej. Zakazywało ono dostępu na przykład do Facebooka ludziom skazanym między innymi za pedofilię - by nie mieli możliwości szukania nowych ofiar. Sędziowie uznali, że wolność wypowiedzi jest ważniejsza. Jak się okazuje to orzeczenie jest chwalone przez większość komentatorów. Materiał programu "24 Godziny".

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Wielka Rafa Koralowa zagrożona

19.04 | Globalne ocieplenie drastycznie zmienia skład Wielkiej Rafy Koralowej. Naukowcy ostrzegają, że tylko obniżenie temperautry pozwoli przetrwać koralowcom.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy