Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Wojsko pozbywa się wysłużonego sprzętu. "Perełki" poszły za kilka tysięcy Odtwórz: Wojsko pozbywa się wysłużonego sprzętu. "Perełki" poszły za kilka tysięcy
Źródło: TVN Turbo

Wojsko pozbywa się wysłużonego sprzętu. "Perełki" poszły za kilka tysięcy

1.10 | Oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie pozbywa się wysłużonego sprzętu. Na sprzedaż wystawiono samochody, przyczepy, części motoryzacyjne i wyposażenie warsztatowe. To sprzęt, który lata świetności ma już za sobą, co uwzględniono przy wycenie. Najbardziej atrakcyjne wojskowe auta wylicytowano za około 10 tysięcy złotych. Niestety, wszystkie samochody są pozbawione płynów, akumulatorów i niektórych innych potrzebnych do jazdy części, dlatego nowi właściciel będą musieli wynająć lawetę, żeby je przetransportować. Materiał programu "Raport" TVN Turbo

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.