Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Wojciech Jakóbik o propozycjach prezydenta Macrona Odtwórz: Wojciech Jakóbik o propozycjach prezydenta Macrona
Źródło: TVN24 BiS

Wojciech Jakóbik o propozycjach prezydenta Macrona

26.09 | - To może być zabójczy cios dla naszej energetyki - tak Wojciech Jakóbik z Biznes Alert komentuje propozycję prezydenta Francji, który domaga się podniesienia kosztów emisji dwutlenku węgla. - Dla Polaków to recepta na katastrofę - dodaje gość programu "Bilans" w TVN24 BiS, jednocześnie zwracając uwagę, że propozycji sprzeciwiają się nie tylko Polacy. - Nawet Niemcy są krytyczni wobec tak radykalnych rozwiązań i plan Macrona może pozostać na papierze. To jest element rozgrywki politycznej - wskazuje Jakóbik

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis

Stępiński o cenach energii

13.08| - Tak na dobrą sprawę regulujemy ustawowo cenę energii, z kompletnym oderwaniem od rzeczywistości, od praw rynku. Ustawodawca ustalił, ile spółka obrotu ma zarabiać, nie wyposażając jej dodatkowo w narzędzia. My wiemy, że jest system rekompensat, ale nie wiemy, czy wszyscy dostaną te rekompensaty, a jeżeli dostaną, to w jakim wymiarze, czy rzeczywiście zgodnie z obietnicami ustawodawcy pokryją one straty spółek obrotu – mówił Piotr Stępiński z Biznesalert.pl.