Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Władze Algierii wyłączają internet. W ten sposób chcą walczyć ze ściąganiem Odtwórz: Władze Algierii wyłączają internet. W ten sposób chcą walczyć ze ściąganiem
Źródło: TVN24 BiS

Władze Algierii wyłączają internet. W ten sposób chcą walczyć ze ściąganiem

21.06 | Władze Algierii na czas egzaminów końcowych w szkołach średnich zarządziły czasowe wyłączanie internetu. Trwa ono około dwóch godzin dziennie. Władze zarządziły to po doświadczeniach sprzed dwóch lat, gdy uczniowie masowo wykorzystywali smartfony do pozyskiwania informacji. Algieria dołącza do krajów, które walczą z plagą ściągania na egzaminach szkolnych. Więcej szczegółów w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS przedstawiał Mateusz Walczak.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.