Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Wizja PiS ważniejsza niż wzrost PKB Odtwórz: Wizja PiS ważniejsza niż wzrost PKB

Wizja PiS ważniejsza niż wzrost PKB

23.12 | Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu agencji Reutersa, z którego - według interpretacji agencji - wynika, że byłby on „skłonny zaakceptować pewne spowolnienie wzrostu gospodarczego, jeśli za tę cenę przeforsowałby swoją wizję Polski”. Dopuszcza on spadek tempa wzrostu o 1 proc. - To jest bardzo dużo - przekonuje Ignacy Morawski, ekonomista ze Spotdata. - 1 proc. to jest tyle, ile w ciągu pokolenia - czyli powiedzmy 25-30 lat - dzieli Polskę i Białoruś pod względem poziomu rozwoju. W długim okresie to się kumuluje i sprawia, że jeden kraj jest zamożny, a drugi biedny - wyjaśniał.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: TVN

"Starsza pani musi fiknąć" - zwiastun

Nowy program "Starsza pani musi fiknąć" to zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Razem spełniają niezrealizowane dotąd, niekiedy ekstremalne marzenia o wspólnych podróżach i unikalnych chwilach spędzonych razem. Czas poznać swoich bliskich na nowo! Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Tomasz Szczepanik, Joanna Jędrzejczyk wraz z mamami, Anna Dereszowska i Paweł Fajdek z ojcami oraz Magda Gessler z synem – to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę.

Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Źródło: TVN24 BiS

Tony Housh o inwestycjach polskich firm w USA

15.05 | - To bardzo dobry czas dla polskich firm, by myśleć o ekspansji na amerykański rynek - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.