Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Przelwe na zły numer konta? Klienci łatwiej odzyskają pieniądze Odtwórz: Przelwe na zły numer konta? Klienci łatwiej odzyskają pieniądze

Przelwe na zły numer konta? Klienci łatwiej odzyskają pieniądze

100 tysięcy złotych - zdarzało się, że klienci banków tracili nawet tyle na źle zaadresowanym przelewie, wynika z wypowiedzi Rzecznika Finansowego Aleksandry Wiktorow. Tych pieniędzy do tej pory nie można było odzyskać. Jednak jest pomysł, jak pomóc tym, którzy pomylili się przy wpisywaniu numeru konta. - Jak zrobimy taki błąd, informujemy swój bank czy jakąś inną instytucję, SKOK na przykład- wyjaśnia Wiktorow pierwszy krok do odzyskania pieniędzy. - Wtedy, w ciągu trzech dni instytucja musi skontaktować się z właścicielem konta, na które wysłaliśmy przelew. Ten ma 30 dni na to, żeby pieniądze zwrócić - tłumaczy rzecznik w programie "Bilans" TVN24 BiS

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.