3...2...1...

Wikipedia i 140 mln zł. Tak powstaje Polska Agencja Kosmiczna Odtwórz: Wikipedia i 140 mln zł. Tak powstaje Polska Agencja Kosmiczna
Źródło: tvn24/ESA

Wikipedia i 140 mln zł. Tak powstaje Polska Agencja Kosmiczna

23.2. | Ma nadzorować miliony euro płynące do Polski na kosmiczne projekty, doprowadziła nawet do ponadpartyjnego porozumienia, a jej uzasadnienie opiera się na informacjach z Wikipedii. Jak sprawdził portal tvn24bis.pl, tak wyglądają prace nad projektem ustawy powołującej Polską Agencję Kosmiczną. - Coraz więcej polskich firm jest zainteresowanych przyłączeniem się do międzynarodowej współpracy i widzi w eksploracji kosmosu swój interes. Temu też ma służyć agencja kosmiczna - tłumaczy astronom dr Krzysztof Ziółkowski.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Hipnotyzujący widok. Fluorescencyjne meduzy w Paryżu

Paryskie akwarium jest nowym domem dla 45 gatunków fluorescencyjnych meduz. Hipnotyzujące parzydełkowce mają zobrazować odwiedzającym, jaki wpływ na życie w oceanach ma globalne ocieplenie. W przeciwieństwie do większości gatunków znajdujących się w akwarium, meduzom odpowiada rosnąca temperatura w morzach i oceanach.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24

Kendall Jenner najlepiej zarabiającą modelką

27.12 | Kendall Jenner może nie jest najlepiej zarabiającą osobą w swojej rodzinie, ale wśród modelek nie ma sobie równych. Na konto 23-latki w ciągu 12 miesięcy wpłynęło 22,5 miliona dolarów, czyli równowartość około 85 milionów złotych.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: Reuters

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos rusza we wtorek

21.01 | Spory handlowe, napięte stosunki międzynarodowe, brexit i spowolnienie wzrostu. To tylko niektóre tematy, które zdominują Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. W Szwajcarii zabraknie jednak wielu liderów.