Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Wiceminister Soboń o wymaganiach wobec inwestorów Odtwórz: Wiceminister Soboń o wymaganiach wobec inwestorów
Źródło: TVN24 BiS

Wiceminister Soboń o wymaganiach wobec inwestorów

19.03 | By spełnić wspomniane standardy urbanistyczne wymagane będą dwie rzeczy. - Po pierwsze, standardy urbanistyczne, których dzisiaj nikt nie wymaga od inwestora. Określoną odległość od przystanku komunikacyjnego, infrastruktury drogowej, szkoły, przedszkola, mamy gęstość terenów zielonych - wymienia w programie "Bilans" w TVN24 BiS Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. - Inwestycja nie powstanie tam, gdzie już nie ma terenów otaczających, które spełniałyby analogiczne funkcje - dodaje

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.