Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Wiceminister: kierowcy padają ofiarą tego typu oszustw Odtwórz: Wiceminister: kierowcy padają ofiarą tego typu oszustw
Źródło: TVN24 BiS

Wiceminister: kierowcy padają ofiarą tego typu oszustw

20.09 | Dzień przed coroczną wizytą u diagnosty potencjalny sprzedawca pojazdu może pojechać i licznik sobie "przekręcić" – zauważył w programie "Bilans" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Konsumenci padają ofiarą takiego typu oszustw - dodał. We wtorek rząd zaakceptował przygotowane w resorcie sprawiedliwości propozycje zmian w prawie, które mają ukrócić przekręcanie liczników w używanych samochodach. Będzie za to groziło od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Odpowiadać za oszustwo ma zarówno ten, kto zleca cofnięcie licznika, jak i wykonawca, na przykład mechanik w warsztacie.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Bartłomiej Derski o doniesieniach "Dziennika Gazety Prawnej''

Ponad 16 miliardów złotych w skali roku może kosztować budżet ręczne sterowanie cenami energii elektrycznej - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.