Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Wiceminister Gruza o obniżeniu VAT Odtwórz: Wiceminister Gruza o obniżeniu VAT
Źródło: TVN24 BiS

Wiceminister Gruza o obniżeniu VAT

14.05 | - To decyzje, które są przed nami i praca, którą obecnie wykonujemy daje realistyczne szanse na tego typu korekty w przyszłości - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Paweł Gruza, wiceminister finansów. W ten sposób odpowiadając na pytanie o szanse na obniżenie stawki VAT z 23 do 22 procent. Jak dodał, te decyzje są uzależnione od wartości makroekonomicznych, od sytuacji budżetowej w wieloletnim planie finansowych państwa, w programie konwergencji. - Nie może być tak, że idziemy na wskroś teoriom ekonomicznym całego dojrzałego podatkowo świata, w którym mówimy zarabiamy więcej, płacimy mniej podatków - zwracał uwagę wiceminister, który jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Przypomnijmy, że obowiązywanie podwyższonych stawek podatku VAT przedłużono do 31 grudnia 2018 roku.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.