Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Wciąż ogromna ilość ludzi cierpi z powodu głodu Odtwórz: Wciąż ogromna ilość ludzi cierpi z powodu głodu
Źródło: TVN24 BiS

Wciąż ogromna ilość ludzi cierpi z powodu głodu

16.09 | Społeczność międzynarodowa skupiona w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych założyła, że położy kres klęsce niedożywienia do 2030 roku. Problem głodu na świecie wciąż nie znika. Dotyka 11 procent mieszkańców ziemi, czyli dokładnie 815 milionów ludzi. Co więcej, w 2016 roku pierwszy raz od końca XX wieku, odsetek osób cierpiących na niedożywienie wzrósł. Większość z nich żyje w strefach dotkniętych konfliktami. Do istnienia problemu przyczyniają się też zmiany klimatyczne, które doprowadzają do klęsk żywiołowych, jak powodzie czy susze. Najbardziej narażone są kraje na kontynencie afrykańskich: Południowy Sudan, Etiopia, Uganda, Kenia. Ale też skonfliktowana Syria. Głód przynosi ze sobą poważne powikłania. Z jego powodu, dzieci cierpią na niedorozwój, są skrajnie wycieńczone.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.