Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Nowe stawki opłat za parking? "Im więcej palisz, tym więcej płacisz" Odtwórz: Nowe stawki opłat za parking? "Im więcej palisz, tym więcej płacisz"
Źródło: TVN Turbo

Nowe stawki opłat za parking? "Im więcej palisz, tym więcej płacisz"

17.09 | Im samochód wydziela więcej zanieczyszczeń, tym jego właściciel powinien więcej płacić za parking. Nowe rozwiązanie miałoby się przysłużyć środowisku. Wprowadzenie takiej zasady proponuje warszawski radny, Piotr Mazurek. Zgodnie z jego pomysłem, samochód bezemisyjny otrzymywałby 90 procent zniżki na parkowanie. Im niższa norma emisji spalin Euro (7-4), tym niższa zniżka. Auta z normą emisyjną Euro 3 nie otrzymywałyby żadnego rabatu, a te bez normy, miałyby dodatkowo uiszczać opłatę ekologiczną. Naklejka na szybie samochodu miałaby przybliżać służbom kontrolnym, ile kierować powinien zapłacić za parking. Żeby uniknąć oszustw, naklejki byłby wręczane podczas obowiązkowych kontroli technicznych. Pomysł doczekał się tylu zwolenników, co przeciwników. Obecnie trafił pod rozwagę władz Warszawy. Materiał programu "Raport" TVN Turbo

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.