Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Najpopularniejsze kierunki na wakacje w 2019 roku. "Wraca stara mapa" Odtwórz: Najpopularniejsze kierunki na wakacje w 2019 roku. "Wraca stara mapa"
Źródło: TVN24 BiS

Najpopularniejsze kierunki na wakacje w 2019 roku. "Wraca stara mapa"

01.01 | - Grecja została zdetronizowana na rzecz Turcji. Wraca stara mapa sprzed zawirowań politycznych, które zniechęciły do tych kierunków. Duże wzrosty ma również Egipt - mówiła Marzena Markowska, magazyn turystyczny "Wasze podróże". Polacy coraz chętniej stawiają również na nowe kierunki. - Od jakiegoś czasu rośnie sprzedaż wycieczek do Albanii - wskazała Markowska. Maciej Wesołowski z "National Geographic Traveler" zwracał uwagę, że "jest coraz większa grupa ludzi, która chce podróżować do krajów, które są mniej znane". - Jest masa kierunków poza Europą, choćby Kazachstan, który teraz się otwiera na świat - mówił gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.