Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Ekspert o bezpiecznej wypłacie pieniędzy z bankomatu za granicą Odtwórz: Ekspert o bezpiecznej wypłacie pieniędzy z bankomatu za granicą
Źródło: tvn24

Ekspert o bezpiecznej wypłacie pieniędzy z bankomatu za granicą

25.06 | Ekspert NASK Wojciech Wrzesień zwracał uwagę na nadal popularne za granicą zjawisko skimmingu, czyli przechwycenia danych karty. - Wciąż trafimy na bankomaty, które niekoniecznie korzystają z czipa wbudowanego w kartę, czyli tego dodatkowego bezpieczeństwa. Wtedy wypłacenie pieniędzy z bankomatu powinno być poprzedzone oględzinami tego bankomatu - podkreślił gość TVN24.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis

Stępiński o cenach energii

13.08| - Tak na dobrą sprawę regulujemy ustawowo cenę energii, z kompletnym oderwaniem od rzeczywistości, od praw rynku. Ustawodawca ustalił, ile spółka obrotu ma zarabiać, nie wyposażając jej dodatkowo w narzędzia. My wiemy, że jest system rekompensat, ale nie wiemy, czy wszyscy dostaną te rekompensaty, a jeżeli dostaną, to w jakim wymiarze, czy rzeczywiście zgodnie z obietnicami ustawodawcy pokryją one straty spółek obrotu – mówił Piotr Stępiński z Biznesalert.pl.