Wideo dnia TVN24 BiŚ

Kocia karma na celowniku stada sępów. "Nie możemy wejść i ich złapać" Odtwórz: Kocia karma na celowniku stada sępów. "Nie możemy wejść i ich złapać"
Źródło: AP

Kocia karma na celowniku stada sępów. "Nie możemy wejść i ich złapać"

01.09 | Sępy zlatują się do amerykańskiego miasteczka w stanie Wirginia. Ptaki najczęściej jedzą padlinę, ale tym razem upatrzyły sobie kocią karmę. Zdaniem właściciela pobliskiej restauracji sępy odstraszają jednak klientów, dlatego lokalne władze szukają rozwiązania problemu. - Sępy są chronione przepisami federalnymi. Nie możemy po prostu wejść i ich złapać - wskazał Rodney Taylor, szef Wydziału do spraw Zwierząt, hrabstwo Prince George. - Prawdopodobnie postaramy się przenieść grupę kotów w inne miejsce, gdy sępy stracą źródło pożywienia, to pewnie same polecą gdzieś indziej - dodał.

Z rynków

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.

Rodzina 500 plus

Źródło: tvn24

Próg 500 plus do zmiany? Minister mówi o warunkach

6.12 | Jeżeli wynagrodzenie minimalne będzie rosło tak szybko, że będzie stanowiło barierę dostępu do tego świadczenia, to kryterium dochodowe upoważniające do świadczenia Rodzina 500 plus musi być podniesione - powiedziała w czwartek minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.