3...2...1...

Urlop z poczuciem winy. Japoński problem nie znika Odtwórz: Urlop z poczuciem winy. Japoński problem nie znika
Źródło: TVN24 BiS

Urlop z poczuciem winy. Japoński problem nie znika

13.12 | 60 procent Japończyków, którzy idą na urlopy, ma z tego powodu poczucie winy. To wniosek z najnowszych badania, przeprowadzonego przez serwis podróżniczy Expedia.com, w którym wzięło udział ponad 15 tysięcy ludzi z 30 krajów. Okazało się że Japończycy w dalszym ciągu wykorzystują tylko połowę przyznanego im urlopu. To najmniej ze wszystkich badanych. Japońskie władze i wiele firm starają się wspólnie ograniczać pracoholizm, który prowadzi nieraz do zjawiska "karoshi" czyli śmierci z przepracowania. Jak się jednak okazuje droga do zmiany mentalności Japończyków wciąż pozostaje daleka. Materiał programu "24 Godziny".

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Dziennikarka zatrzymała pędzącego konia

24.05.2018 l To nie był typowy dzień w pracy dla Hayley Moore. Reporterka pracująca podczas wyścigów konnych została bohaterką dnia na walijskim torze w Chepstow. Dziennikarka dostrzegła konia, który chwilę wcześniej zrzucił dżokeja Franka Berry'ego i postanowiła działać. Stanęła na drodze pędzącego zwierzęcia, a gdy to je staranowało zdołała chwycić lejce i je zatrzymać. Wyszła z tego bez szwanku, otrzepała się i po chwili wstała, a jej koledzy w studiu zmierzyli, że w momencie zderzenie koń biegł aż 56 km/h!

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy