Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Unia Europejska wypowiada wojnę plastikowi Odtwórz: Unia Europejska wypowiada wojnę plastikowi
Źródło: TVN24 BiS

Unia Europejska wypowiada wojnę plastikowi

1.05 | Unia Europejska wypowiada wojnę plastikowi. "Politico" dotarło do projektu dyrektywy Parlamentu Europejskiego dążącej do redukcji tego materiału. Dokument miałaby zakazać krajom członkowskim używania plastikowych naczyń, sztućców, uchwytów do balonów. To efekt styczniowej strategii Komisji dotyczącej tworzyw sztucznych. Pomysłodawcy podkreślają, że koniecznie trzeba zmniejszać ilość tworzyw sztucznych, które zanieczyszczają środowisko, szczególnie wody. W odpowiedzi na taki doniesienia, przedsiębiorcy z branży tworzyw sztucznych przestrzegają przed zbyt pochopnymi działaniami. O szczegółach w programie "24 Godziny" TVN24 BiS mówił Marcin Masewicz

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.