3...2...1...

"Unia Europejska ma kłopoty z tożsamością" Odtwórz: "Unia Europejska ma kłopoty z tożsamością"
Źródło: TVN24 BiS

"Unia Europejska ma kłopoty z tożsamością"

01.02.2017 | - Widać, że Unia Europejska ma kłopoty z tożsamością - wieloletni parlamentarzysta prof. Tadeusz Iwiński (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) komentował w TVN24 BiS światowe nastroje polityczne w kontekście takich wydarzeń, jak decyzje podejmowane przez prezydenta USA Donalda Trumpa czy zbliżające się wybory prezydenckie we Francji. - To byłby koniec Unii Europejskiej - tak prof. Iwiński skomentował hipotetyczną wygraną Marine Le Pen.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Najdłuższy morski most na świecie

Już we wtorek odbędzie się uroczyste otwarcie najdłuższego mostu morskiego na świecie. Liczące 55-kilometrów przeprawa połączy chińskie Makau z Hongkongiem. Cała inwestycja pochłonęła aż 20 miliardów dolarów.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2018

Źródło: TVN24 BiS

"Nie chcemy wspierać inwestorów, którzy taktują Polskę jako montownię"

5.09 | Nie chcemy wspierać inwestorów, którzy taktują Polskę jako montownię, będziemy wspierać tych, co będą wnosić coś do polskiej gospodarki - powiedział w TVN24 BiS Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodał chodzi o to, żeby inwestorzy działali w dziedzinie wysokiej technologii, współpracowali z uczelniami, tworzyli wysokiej jakości miejsca pracy oraz lokalne łańcuchy dostaw.