Wideo dnia TVN24 BiŚ

Ukończony gazoport w całej okazałości. Tak wygląda z lotu ptaka Odtwórz: Ukończony gazoport w całej okazałości. Tak wygląda z lotu ptaka
Źródło: FROMAIR.TV

Ukończony gazoport w całej okazałości. Tak wygląda z lotu ptaka

14.10 | Terminal LNG w Świnoujściu to jedna z największych polskich inwestycji energetycznych ostatnich lat, uznana przez rząd polski za strategiczną dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Inwestycja umożliwi odbiór gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie. Początkowa zdolność regazyfikacyjna wyniesie 5 mld m sześciennych i odpowiadać będzie ok. jednej trzeciej polskiego zapotrzebowania na gaz ziemny. Istnieje możliwość rozbudowy mocy terminalu - do 7,5 mld m sześć. rocznie. Świnoujski terminal jest jedyną tej wielkości instalacją w Europie Północnej i Środkowo - Wschodniej i jedną z największych na całym kontynencie. Zakończenie budowy terminala było wielokrotnie przekładane. Pierwszy tankowiec zawinie do niego już w grudniu a do komercyjnej eksploatacji gazoport ma być oddany w połowie 2016 r.

Z rynków

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.

Rodzina 500 plus

Źródło: Fakty w Południe/Autor: Sebastian Napieraj

1 lipca, kluczowa data w rozszerzonym programie 500 plus

500 plus na każde dziecko - ustawa rozszerzająca program podpisana przez prezydenta. Pierwsze wnioski o wypłaty, te w formie elektronicznej będzie można składać od 1 lipca, a w formie papierowej - od 1 sierpnia.