Likwidacja OFE

"Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Odtwórz: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
Źródło: TVN24 BiS

"Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"

22.06 | Kredytodawcy porozumieli się na temat warunków wyjścia tego kraju z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jego zadłużenia. Władze Grecji ogłosiły tym samym wyjście z kryzysu. - Ile razy rząd to mówił? Wydłużają pożyczkę i ogłaszaj koniec kryzysu. Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić - mówił tymczasem Janus Warufakis, ekonomista, były minister finansów Grecji. - Wydłużono termin bez spłat do 2030 roku, czyli będziesz to spłacać po 2030 z odsetkami. To nie ulga wątpliwości, a obciążenie na przyszłość. Pogarsza się sytuację, ale ogłoszono koniec bankructwa. To podejście Unii Europejskiej by zostawiać to na przyszłość i to nas osłabia. Może powinniśmy się zająć kryzysami systematycznie - podkreślał w rozmowie z Michałem Sznajderem w programie "Fakty o Świecie" TVN24 BiS. Warufakis był też pytany o propozycję wspólnego budżetu strefy euro oraz czy jest populistą

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.