Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

"Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Odtwórz: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
Źródło: TVN24 BiS

"Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"

22.06 | Kredytodawcy porozumieli się na temat warunków wyjścia tego kraju z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jego zadłużenia. Władze Grecji ogłosiły tym samym wyjście z kryzysu. - Ile razy rząd to mówił? Wydłużają pożyczkę i ogłaszaj koniec kryzysu. Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić - mówił tymczasem Janus Warufakis, ekonomista, były minister finansów Grecji. - Wydłużono termin bez spłat do 2030 roku, czyli będziesz to spłacać po 2030 z odsetkami. To nie ulga wątpliwości, a obciążenie na przyszłość. Pogarsza się sytuację, ale ogłoszono koniec bankructwa. To podejście Unii Europejskiej by zostawiać to na przyszłość i to nas osłabia. Może powinniśmy się zająć kryzysami systematycznie - podkreślał w rozmowie z Michałem Sznajderem w programie "Fakty o Świecie" TVN24 BiS. Warufakis był też pytany o propozycję wspólnego budżetu strefy euro oraz czy jest populistą

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.