Likwidacja OFE

Tyszka: PiS chce wprowadzić kolejny element do ceny paliw Odtwórz: Tyszka: PiS chce wprowadzić kolejny element do ceny paliw
Źródło: TVN24 BiS

Tyszka: PiS chce wprowadzić kolejny element do ceny paliw

10.05 | Sejm zajmuje się projektem ustawy o biokomponentach i biopaliwach, który ma podwyższyć cenę paliwa o 8 groszy na litr. Zdaniem wicemarszałka Sejmu z ramienia Kukiz'15 Stanisława Tyszki, rząd, mimo odwrotnych obietnic, chce wprowadzić nowy podatek. - Już w tym momencie 53 proc. ceny benzyny to są podatki - VAT, akcyza, opłata paliwowa. Prawo i Sprawiedliwość chce to podbić - oceniał także w TVN24 Stanisław Tyszka. Jak dodawał, "PiS obiecywało, że nie będzie żadnych podwyżek podatków, tymczasem robi to samo, co Platforma Obywatelska, po cichutku podwyższają opłaty, daniny, podatki"

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.