Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu Odtwórz: Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu
Źródło: TVN24 BiS

Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu

11.07 | Przerażenie i osłupienie - takie emocje wywołała 24-letnia Amerykanka na lotnisku w Wiedniu. Na pamiątkę zamierzała zabrać ze sobą 75-milimetrowy pocisk armatni - znaleziony przez siebie niewybuch z II wojny światowej. Kobieta położyła znalezisko przed funkcjonariuszami na lotnisku i zapytała po prostu, czy może pocisk zabrać ze sobą na pokład samolotu. Natychmiast wezwano patrol saperów, który zajął się groźnym niewybuchem. Na szczęście wszytko załatwiono szybko i przerwa w odprawie bagażowej trwała tylko kwadrans. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.