Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Turek o wzroście cen najmu mieszkań Odtwórz: Turek o wzroście cen najmu mieszkań
Źródło: TVN24 BiS

Turek o wzroście cen najmu mieszkań

10.09 | 750 złotych miesięcznie - nawet tyle trzeba zapłacić za najem 8,5-metrowego lokalu w Warszawie. - Kiedyś za takie pieniądze można było wynająć kawalerkę, dwa pokoje, w zależności jak daleko spojrzymy w historię - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Bartosz Turek z Open Finance. Jak wyjaśniał, w przypadku tej oferty stawka wynosi prawie 100 złotych za metr kwadratowy miesięcznie. - To bez wątpienia dużo, bo to dwa razy więcej niż warszawska średnia - podkreślił.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Bartłomiej Derski o doniesieniach "Dziennika Gazety Prawnej''

Ponad 16 miliardów złotych w skali roku może kosztować budżet ręczne sterowanie cenami energii elektrycznej - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.