Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

"Trybunał mówi tak: to sąd krajowy musi ocenić" Odtwórz: "Trybunał mówi tak: to sąd krajowy musi ocenić"
Źródło: tvn24

"Trybunał mówi tak: to sąd krajowy musi ocenić"

4.10 | - Trybunał mówi tak: to sąd krajowy musi ocenić, czy po usunięciu tej klauzuli (abuzywnej - red.), umowa może dalej trwać. I to się ocenia według prawa krajowego. Sąd w tej sprawie stwierdził, że jest to sprzeczne z naturą stosunku prawnego i ta umowa nie może trwać. Trybunał to podchwycił i dodał, że jego zdaniem klauzule indeksacyjne są głównym elementem umowy, więc bez nich umowa jest inna i dlatego prawdopodobnie nie powinna istnieć (umowa - red.) - wyjaśniał na antenie TVN24 dr Maciej Taborowski, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich.

Z rynków

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Nowa kategoria w przewodniku Michelina

63 nowe restauracje pojawiły się w prestiżowym przewodniku Michelina na 2020 rok. Trzy restauracje otrzymały trzy gwiazdki, wśród nich pierwszy Japończyk - "Kei". W tym roku po raz pierwszy przewodnik zwraca też dużą uwagę na ekologię. Przyznaje "listki" restauracjom, które są przyjazne dla planety. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.