Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Transfogaraska i Transalpina motocyklem Odtwórz: Transfogaraska i Transalpina motocyklem
Źródło: TVN24 BiS

Transfogaraska i Transalpina motocyklem

18.08 | Transfogaraska i Transalpina - to zdaniem niektórych najpiękniejsze trasy nie tylko w Rumunii, ale i na świecie. Cechują je liczne zakręty, wodospady oraz wspaniałe widoki. Jak mówiła Bernadetta Lipko, podróżniczka, warto zarezerwować cały dzień na przejazd trasami. - Polecamy wybrać się do Rumunii na dłuższy czas i zwiedzić także Konstancę oraz Braszów - podkreśliła motocyklistka. Drugie z miast jest zresztą nazywane "rumuńskim Hollywood", a wszystko ze względu na wielki napis umieszczony na wzgórzu. - Miasteczko jest podobne do Kazimierza Dolnego, tylko ze wzgórzami i z tym wielkim podświetlanym napisem - opowiadał Paweł Lipko. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.