Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Toyota C-HR sprzedaje się jak świeże bułeczki Odtwórz: Toyota C-HR sprzedaje się jak świeże bułeczki
Źródło: TVN Turbo

Toyota C-HR sprzedaje się jak świeże bułeczki

22.11 | Ten samochód nie miał swojej oficjalnej premiery w Polsce, a już sprzedaje się jak świeże bułeczki. Toyota rozpoczęła jego przedsprzedaż w internecie. Auto można było jedynie oglądać na zdjęciach albo specjalnych pokazach. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy na zakup japońskiego crossovera C-HR zdecydowało się ponad tysiąc polskich klientów. Auto jeździ jak prawdziwy, klasyczny kompakt, doskonale trzyma się drogi, jest komfortowy i co najważniejsze słucha poleceń kierowcy. Pod maską może pracować albo turbodoładowany silnik 1,2 o mocy 116 KM albo napęd hybrydowy o mocy 122 KM.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.