Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Tesla w kosmosie. Ma szansę zderzyć się z Ziemią? Odtwórz: Tesla w kosmosie. Ma szansę zderzyć się z Ziemią?
Źródło: tvn24bis

Tesla w kosmosie. Ma szansę zderzyć się z Ziemią?

22.02 | Lot samochodu w przestrzeni kosmicznej stał się już tematem poważnie brzmiącej pracy naukowej. Trzech naukowców stworzyło opracowanie pod tytułem "Losowy spacer samochodów i prawdopodobieństwo ich kolizji z planetami". Wykonali szereg obliczeń i wyszło im, że prawdopodobieństwo przecięcia się trajektorii lotu auta z Ziemią wynosi 6 proc. w ciągu miliona lat. Naukowcy zauważają, że lot samochodu w przestrzeni kosmicznej nie różni się od lotu innych małych asteroid, które znajdują się w pobliżu Ziemi i dlatego można przewidzieć jego zachowanie. Zresztą podobnie jak inne asteroidy, gdyby Tesla znalazła się na kursie kolizyjnym z naszą planetą spłonęłaby przy wejściu w jej atmosferę. A zatem – "Don’t Panic!". Więcej szczegółów w programie 24 godziny przedstawił Patrycjusz Wyżga.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.