Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Temperatura wina ma znaczenie. HGTV testuje termometry Odtwórz: Temperatura wina ma znaczenie. HGTV testuje termometry
Źródło: HGTV Home & Garden

Temperatura wina ma znaczenie. HGTV testuje termometry

7.02 | Dobrze dobrane wino potrafi doskonale podkreślić smak potraw. Odnalezienie tego, które będzie najlepiej komponowało się z naszym daniem, to jednak dopiero połowa sukcesu. Smak nawet najdroższego wina może bowiem zepsuć nieodpowiednia temperatura jego podania. Karol Paciorek w programie "Musisz to mieć" emitowanym w stacji HGTV Home & Garden przetestował dwa termometry, które pozwalają sprawdzić temperaturę wina przed jego otwarciem. Który model okaże się lepszy: tańszy czy droższy? Sprawdźcie! Więcej ciekawych gadżetów i oryginalnych pomysłów na zrobione własnoręcznie dodatki do mieszkania na stronie hgtv.pl

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.