Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Świąteczne pożyczki. Na co zwrócić uwagę? Odtwórz: Świąteczne pożyczki. Na co zwrócić uwagę?

Świąteczne pożyczki. Na co zwrócić uwagę?

15.12 O ile na żywność wydamy mniej niż w zeszłym roku, o tyle pożyczki będą droższe. Prawdopodobnie wpływ na to może mieć wizja nadchodzącego podatku bankowego. Na rynku funkcjonuje wiele wariantów kredytów, których koszt jest zróżnicowany. - Przyzwyczajmy się do tego, że tym kosztem jest oprocentowanie, ale w dużym stopniu także prowizja oraz ubezpieczenie - uprzedza Paweł Majtkowski. Ekspert ostrzega, że należy być bardzo ostrożnym przy korzystaniu z instytucji parabanków - w ich przypadku RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania może wynieść nawet 1000 proc., co powoduje, że koszt kredytu urasta do horrendalnych sum.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.