Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Świat szykuje się do wojny? Odtwórz: Świat szykuje się do wojny?
Źródło: TVN24 BiS

Świat szykuje się do wojny?

21.02 | Spirala zbrojeń napędza również spiralę niepokoju. Od czasów zimnej wojny mamy najbardziej napiętą sytuację. Chodzi o Bliski Wschód czy Morze Południowochińskie, gdzie wiodą szlaki przesyłu gazu i ropy naftowej. Mamy też agresywne zachowania Rosji w stosunku do swoich sąsiadów. To wszystko powoduje, że kraje, które mają możliwości technologiczne, nie tylko same się zbroją, ale też eksportują broń - tłumaczył w programie "Otwarcie Dnia" gen. Mieczysław Bieniek. Skomentował w ten sposób raport SIPRI, z którego wynika, że największymi eksporterami broni są USA (33 proc. światowego eksportu) i Rosja (23 proc.). Kolejne zajmują Chiny (6,2 proc.), Francja (6 proc.) i Niemcy (5,6 proc.).

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.

Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Źródło: TVN24 BiS

Tony Housh o inwestycjach polskich firm w USA

15.05 | - To bardzo dobry czas dla polskich firm, by myśleć o ekspansji na amerykański rynek - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.