Likwidacja OFE

Spór o uchodźców. "Polska nie będzie na straconej pozycji" Odtwórz: Spór o uchodźców. "Polska nie będzie na straconej pozycji"
Źródło: TVN24 BiS

Spór o uchodźców. "Polska nie będzie na straconej pozycji"

13.06 | Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu procedury przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z odmową realizacji przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców. - To co nam grozi to spór prawny, w którym Polska nie będzie na straconej pozycji, dlatego że nie są jasne przesłanki na których Komisja Europejska może narzucić kwoty - zauważa Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk, były wiceszef resortu spraw zagranicznych. Tymczasem zdaniem Marcina Zaborowskiego z Visegrad Inside, Polska może ponieść "koszty natury politycznej". Marcin Żyła z "Tygodnika Powszechnego" zauważa, że od 2015 roku określenia "uchodźca" i "terrorysta" są wykorzystywane przez polityków w "bardzo manipulatorski sposób"

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.