Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Soboń o dopłatach do czynszów Odtwórz: Soboń o dopłatach do czynszów
Źródło: TVN24 BiS

Soboń o dopłatach do czynszów

16.05 | - W 2019 roku powinny być uruchomione pierwsze dopłaty do czynszów - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Jak tłumaczył, "będą skierowane do osób, które mają dochody w wysokości 60 procent przeciętnego wynagrodzenia w gospodarstwie jednoosobowym, w przypadku każdego kolejnego członka gospodarstwa domowego będzie to 30 punktów procentowych więcej". Dla czteroosobowej rodziny próg dochodowy wyniesie 1600 złotych. Jednocześnie wiceminister zapewnił, ministerstwo nie planuje wiązania dopłat do czynszów z koniecznością zawarcia małżeńskiego". - Kwota dopłat będzie liczona na gospodarstwo - wskazał Artur Soboń.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.