Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Soboń o dopłatach do czynszów Odtwórz: Soboń o dopłatach do czynszów
Źródło: TVN24 BiS

Soboń o dopłatach do czynszów

16.05 | - W 2019 roku powinny być uruchomione pierwsze dopłaty do czynszów - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Jak tłumaczył, "będą skierowane do osób, które mają dochody w wysokości 60 procent przeciętnego wynagrodzenia w gospodarstwie jednoosobowym, w przypadku każdego kolejnego członka gospodarstwa domowego będzie to 30 punktów procentowych więcej". Dla czteroosobowej rodziny próg dochodowy wyniesie 1600 złotych. Jednocześnie wiceminister zapewnił, ministerstwo nie planuje wiązania dopłat do czynszów z koniecznością zawarcia małżeńskiego". - Kwota dopłat będzie liczona na gospodarstwo - wskazał Artur Soboń.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.